Tiskové zprávy

CMI dokončila nákup rádií Lagardère

27. 7. 2018

Společnost Czech Media Invest (CMI) dnes dokončila akvizici rozhlasových stanic, které v České republice, Polsku, Slovensku a Rumunsku vlastnil francouzský Lagardère Group. Tyto akvizice jsou v souladu s rozvojovou strategií společnosti Czech Media Invest v mediálním segmentu. CMI tak získává do svého portfolia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandech.

„Frekvence 1 a Evropa 2 patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co můžete v českém éteru slyšet. Ale není to samozřejmě pouze o těchto velkých stanicích, velký potenciál rozvoje mají jednak ostatní rádia, jednak digitální projekty, z nichž bych jmenoval Youradio, službu pro poslech hudby online na webu a v mobilu. Skupina je mimořádně silná i na sociálních sítích. Jsme rádi, že můžeme zaměstnance a spolupracovníky Lagardère Active ČR přivítat v dynamicky se rozvíjející rodině Czech Media Invest,“ říká člen představenstva CMI Daniel Častvaj.

Vedle českých rozhlasových stanic jsou součástí dnes uzavřeného obchodu i přední rádia v Polsku, Rumunsku a slovenská stanice Europa 2.

Společnost Czech Media Invest je prostřednictvím své dceřiné společnosti Czech News Center předním mediálním domem v České republice. Vydává čtyři deníky, několik desítek časopisů a webových titulů. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem v oblasti vydávání knih a distribuce tisku. Vlastníky CMI jsou podnikatelé Daniel Křetínský (50%), Patrik Tkáč (40%) a Roman Korbačka (10%).